FORUM SCHOLANDZKIE

FORUM KRÓLESTWA SCHOLANDII


#1 2014-05-10 21:52:53

 Patryk Eckel

Użytkownik

50065517
Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 38

Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

http://patrykeckel.starkom.eu/scholopolis/

Wykonałem wstępny projekt nowej strony www miasta Scholopolis. Jeśli design i grafika może być to będę dalej ten projekt rozwijał. Na razie tylko strona domowa, nad herbem miasta i innymi detalami jeszcze popracuję

Offline

 

#2 2014-05-10 22:25:54

asky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 728

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Te logo trochę się "poszerza" w dolnej częście, czy to zamierzone działanie? Mi osobiście brakuje tez konsekwencji w stosowaniu narożników, niektóre zaokrąglone, inne na ostro, jeszcze inne nieregularne. Fotka nie bardzo pasuje do Scholopolis, chyba że to tylko robocza fotka Menu rozwijalne nie wyglądają korzystnie na tle loga, momentami się aż zlewają na tle napisu Scholopolis, mam wrażenie że przeszkadzają w tym miejscu. Może ładniej będzie się prezentować umieszczając je pod logiem?  A tak poza tym dość świeżo, kolorystycznie dość dobrze dobrane, miło widzieć że wreszcie ktoś postanowił popracować nad stroną stolicy, która ma ze 100 lat. Życzę powodzenia w doprowadzeniu do końca.

Tą wypowiedź traktować należy wyłącznie jako konstruktywną krytykę, mimo że skupiłem się praktycznie tylko na wadach.


Andy Sky, Książe Elfidias,
Premier Królewskiego Rządu Scholandii,
Prezes Królewskiego Sądu Scholandii,
Dyrektor Liceum im. Książąt Szwabii.

Offline

 

#3 2014-05-10 23:45:28

 Patryk Eckel

Użytkownik

50065517
Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 38

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Co do narożników ma Pan rację, są różne zaokrąglenia lub ich brak. Fotka jest tylko robocza więc na pewno zostanie zmieniona, zostaną też dodane inne. Menu rozwijane albo przestawię w inne miejsce albo poprzestawiam kolejność. Przycisk "read me" zamienię na "czytaj więcej".  Nad tymi i innymi detalami postaram się popracować Wkrótce ukończę także podstrony miasta. Planuję także nowy design dla kościoła w Scholopolis

Offline

 

#4 2014-05-11 01:10:33

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Witam
Jeśli mogę się wtrącić. Otóż jeśli ktoś ogląda stronę BiR to musi zwrócić uwagę na pewien rodzaj wątku historii.
I dla przykładu w Elfidias to Elfy. W przypadku Scholopolis  - a może Darei i Scholii  - taki wątek to rycerstwo.
Dobrze by było zachować wątki historyczne
Tak dla przykładu:
http://www.schmk.republika.pl/dis/dis.html


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#5 2014-05-11 13:23:59

 Patryk Eckel

Użytkownik

50065517
Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 38

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Ma Pan całkowitą rację co wątku rycerskiego w prowincji. W przypadku Scholopolis na pewno uwzględnię to w zdjęciach umieszczonych w lightboxie. W przypadku kolorystyki wzorowałem się na starej stronie miasta oraz na herbie.

Offline

 

#6 2014-05-11 16:40:25

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Poza uwagami Andyego - menu strony jest bardzo nieczytelne, czcionka w topie jest zle dobrana - jest duzo artefaktow (pixeloza), nad samym herbem trzeba by bylo cos popracowac, bo w takim zestawieniu wyglada okropnie. Za Jerzym - strona w tym momencien moze dotyczyc dowolnej tematyki, brak w niej aspektow Scholandzkich, czy nawet stricte Scholopolis. Jedynym takim aspektem jest ta ikonka.

Jurku - Ty pracujesz nad nowa strona prowincji, dobrze pamietam? Czy to byl tylko wstepny projekt, ktory zostal zarzucony? Jesli pracujesz - czy pracujesz tez nad strona miasta?

Ogolnie:
- strona prowincji od Jerzego jest fajna, tylko trzeba ja dopiescic i przeniesc tresc.
- strona miasta Pana Patryka wymaga poprawek na layoucie, umieszczenia tam aspektow Scholandzkich i jak powyzej - uzupelnic tresc.

Moze warto by bylo zacisnic wspolprace i wydac dwie fajne stronki dla Prowincji/miasta?

Panie Patryku - jesli zamierza Pan rozwijac sie w tematyce stron www i chcialby podszkolic swoje umiejetnosci techniczne - mamy w Krolestwie Politechnike, ktora slozy pomoca! (Niestety obecnie nie mamy specjalisty od grafiki, ktory moglby przy tej tematyce pomoc)


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

#7 2014-05-11 20:52:40

 Patryk Eckel

Użytkownik

50065517
Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 38

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Jak najbardziej chciałbym się rozwijać w tematyce graficznej. Uważam że wirtualne państwa to świetne miejsce do nauki takich umiejętności.

Kolorystykę strony zaczerpnąłem ze starej strony miasta oraz ze strony Scholandii (przewaga bar ciepłych, konkretnie żółtego koloru, w moim designie przechodzi w pomarańczowy).
Co do logo miasta wymaga jak najbardziej poprawek, usunięcia pikseli poza logo oraz tak jak JKM wspomniał - pikselozy.
Menu poprawię całkowicie - rzeczywiście jest nieczytelne.
Co do motywów Scholopolis -  bardzo proszę o wyjaśnienie konkretnie co macie na myśli, na obecnej stronie nie widzę zbytnio charakterystycznych motywów prócz kolorystyki.
Jeśli Pan Jerzy tworzy także nową stronę miasta to nie ma moim zdaniem sensu aby dublować designy, więc proszę w tej sprawie o odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez Patryk Eckel (2014-05-11 20:57:02)

Offline

 

#8 2014-05-11 21:35:51

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Patryk Eckel napisał:

Jeśli Pan Jerzy tworzy także nową stronę miasta to nie ma moim zdaniem sensu aby dublować designy, więc proszę w tej sprawie o odpowiedź.

Pewnie spróbował bym półtora roku temu. Po chorobie moje oczy widzą różnie. Wg. opinii lekarskiej za pół roku dopiero okulary zostaną tak dopasowane
że kolejna zmiana będzie skuteczna. Co innego proste strony firm czy galerii. Póki co nie będę się podejmował zadania. Przepraszam.


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#9 2014-05-11 23:15:09

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Patryk Eckel napisał:

Jak najbardziej chciałbym się rozwijać w tematyce graficznej. Uważam że wirtualne państwa to świetne miejsce do nauki takich umiejętności.

Idea sluszna i polecam. Jedynie powtorze, iz w ramach rozwoju na Politechnice Scholandzkiej nie ma mozliwosci zglebiania wlasnie tej, graficznej, sciezki rozwoju.

Patryk Eckel napisał:

Co do motywów Scholopolis -  bardzo proszę o wyjaśnienie konkretnie co macie na myśli, na obecnej stronie nie widzę zbytnio charakterystycznych motywów prócz kolorystyki.

Kolorystyka ogolnoscholandzka to zolc i pomarancz. Scholopolis ma tak jak prowincja DiS nature rycersko-germanska.

Jerzy Scholandzki napisał:

Póki co nie będę się podejmował zadania. Przepraszam.

Jerzy, nie ma powodow do przeprosin. Sa priorytety i wszyscy to rozumiemy!


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

#10 2014-05-12 11:03:52

 Patryk Eckel

Użytkownik

50065517
Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 38

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

FRS napisał:

Scholopolis ma tak jak prowincja DiS nature rycersko-germanska.

W takim razie popracuję nad nowy projektem designu o motywach rycerskich i germańskich.

Offline

 

#11 2014-05-13 11:56:14

 Patryk Eckel

Użytkownik

50065517
Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 38

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Wykonałem wstępny projekt strony Scholopolis od nowa, tym razem design jest całkiem inny:

http://patrykeckel.starkom.eu/scholopolis/

Kolorystyka typowo rycerska, nawiązująca pośrednio do średniowiecza. Aktualne zdjęcie rycerza wstawiłem tylko poglądowo.
Popracowałem nad herbem miasta, brak już zbędnych pikseli poza tarczą herbową.

Offline

 

#12 2014-05-17 21:01:26

asky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 728

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Moim zdaniem ten projekt już zdecydowanie lepiej wygląda. Prosto i schludnie.


Andy Sky, Książe Elfidias,
Premier Królewskiego Rządu Scholandii,
Prezes Królewskiego Sądu Scholandii,
Dyrektor Liceum im. Książąt Szwabii.

Offline

 

#13 2014-05-18 18:04:28

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Zdecydowanie lepiej

Na pewno menu do poprawki, moze zrezygnowac z rozwijanego? I wtedy podmenu dac na cos a`la http://www.scholandia.org/index.php?page=mapy ?

Czemu w logo napis Scholopolis jest grafika? Wiem, ze to nie jest standardowa czcionka, ale teraz jest straszna pixeloza. Warto albo zapisac z wieksza jakoscia, albo dac to jako tekst i w zasobach dolaczyc czcionke.

Caly layout jest generowany jakims narzedziem? Chodzi mi o eksport do HTML/CSS. Wygladaja bardzo nadmiarowo - nie jest to blad, jedynie informuje, ze mozna prosciej - a po wiecej szczegolow zapraszam do kontaktu w ramach dzialalnosci Politechniki


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

#14 2014-05-18 21:01:45

 Patryk Eckel

Użytkownik

50065517
Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 38

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

Co do menu to moim zdaniem rozwijane spełnia swoje zadanie, ale oczywiście w miarę umiejętności mogę je zmienić.

Strona wygenerowana jest programem Adobe Muse. Wiem że mógłbym samodzielnie pisać kod html i css (nawet użyć do tego preprocesorów) ale niestety moje umiejętności w tym zakresie są jeszcze słabe

Program w którym generowałem treść html/css niestety nie odczytuje tej czcionki, stąd wstawiłem napis jako grafikę. Rzeczywiście to do poprawki.

Tam gdzie jest zdjęcie rycerza będzie z pewnością lightbox z rożnymi zdjęciami.

Offline

 

#15 2014-05-20 13:06:43

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Wstępny projekt nowej strony Scholopolis

A coz to za spam sie zjawil na naszym forum?


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plMiędzyzdroje hotele ihr24.com Moździerz granitowy